Юридична компанія «ФЛАГМАН» більше 5 років займається пенсійним забезпеченням громадян, з власного досвіду можемо зробити висновки, у разі неможливості вирішити проблеми з Пенсійним фондом у досудовому порядку, єдиним шляхом для відновлення порушеного права пенсіонера є звернення до суду. Протягом останніх років судами успішно розглядаються справи пенсіонерів, які подають позов до Пенсійного фонду. Основними підставами для  звернення до суду є:

  • Призначення пенсії
  • Перерахунок військових пенсій
  • Чорнобильські пенсії
  • Поновлення виплати пенсії
  • Підтвердження стажу не зарахованого Пенсійним фондом (відсутність коду ЄДРПОУ після 1996 року, помарки та виправлення в трудовій книжці, печатка в трудовій книжці УРСР після 1993 року…)

Перед зверненням до суду потрібно отримати офіційний лист від Пенсійного фонду, який буде підставою для звернення до суду за захистом порушених прав. Як правило у вказаному листі Пенсійний фонд повідомляє про відмову у вчиненні певних дій, які від нього вимагаються, тим самим порушує права пенсіонера.

Варто звернути увагу на строк звернення до суду. Відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Даний строк буде відраховуватися від дня отримання вище згаданого офіційного листа Пенсійного фонду. Якщо звернутися до суду у шестимісячний строк, то реально буде зобов’язати Пенсійний фонд компенсувати недоотримані кошти з моменту звернення за призначенням чи перерахунком пенсії.

Основним недоліком звернення до суду з позовною заявою до Пенсійного фонду є строки розгляду справи. У зв’язку із значним навантаженням на Окружні адміністративні суди, розгляд судових справ у строки, які передбачені Кодексом адміністративного судочинства України, є об’єктивно неможливим. Тому, в середньому, справи розглядаються судами від шести місяців в суді першої інстанції.

Проте, окрім недоліків є також і переваги звернення до суду. Важливою перевагою є обов’язковість судового рішення (п. 9 ч. 2 ст. 129 Конституції України). Тобто, після отримання позитивного рішення суду, яке набрало законної сили, пенсіонерові залишається чекати тільки на його виконання та на виплата недоотриманої пенсії, які Пенсійний фонд повинен буде виплатити за весь час розгляду справи.

Наш пенсійний адвокат допоможе Вам правильно підготувати необхідні процесуальні документи та захистити Ваші права у суді для досягнення позитивного результату.