Товариство з обмеженою відповідальністю - одна з найпоширеніших форм здійснення підприємницької діяльності в Україні. Популярність ТОВ, як форми ведення бізнесу полягає в тому, що його учасники не відповідають власним майном за зобов'язаннями ТОВ і не несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства. Відкрити товариство може будь-яка фізична чи юридична особа. Законодавством передбачена тільки максимальна кількість засновників (учасників) - не більше 100 осіб, а статутний капітал може складати 1 копійку. Отже, відносно простий порядок реєстрації та функціонування ТОВ, робить саме цю організаційно-правову форму найбільш прийнятною для середньостатистичного бізнесмена.

Юридична компанія ФЛАГМАН розробила коротку інструкцію, як зареєструвати ТОВ самостійно. Процес реєстрації нової ТОВ можна поділити на декілька етапів, а саме:

Крок 1. Оберіть назву своєї організації

Крок 2. Визначтеся з юридичною адресою

Крок 3. Виберіть види економічної діяльності

Крок 4. Визначте розмір статутного капіталу

Крок 5. Виберіть систему оподаткування

Крок 6. Підготуйте необхідні документи для створення та подайте їх реєстратору

 1. Початковий етап реєстрації ТОВ вимагає вибору найменування для компанії українською мовою. Повне найменування повинно містити вказівку на його організаційно-правову форму та найменування, наприклад: Товариство з обмеженою відповідальністю «САГАР» та скорочена назва ТОВ «САГАР». Варто врахувати, що фірмове найменування юридичної особи не повинно повторюватися. Перевірити унікальність своєї назви Ви зможете самостійно на офіційному сайті ЄДР.
 2. Юридична адреса - це адреса, за якою офіційно зареєстроване підприємство. Ця адреса вказується в установчих документах підприємства, вноситься до Єдиного державного реєстру юросіб та ФОП та в інші реєстри.
 3. Отримати юридичну адресу можна трьома способами:

  • Зареєструвати ТОВ на домашню адресу керівника чи учасника.
  • Зареєструвати ТОВ за адресою, де знаходиться офіс компанії.
  • Віртуальна адреса, яка придбана або орендована в спеціалізованій компанії.
 4. Перед тим, як зареєструвати ТОВ, ви повинні визначитися, яким саме бізнесом будете займатися. Коди підприємницької діяльності вибирають із спеціального класифікатора КВЕД. У законодавстві не вказано максимальну кількість видів, які можна вибрати, однак лише один з них буде основним.
 5. Статутний капітал повинен бути в кожній компанії. Його розмір складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених в національній валюті України (ст. 12 Закону про ТОВ). Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі може додатково визначатися у відсотках. При цьому він повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості частки учасника та статутного капіталу товариства.
 6. Щоб ваша діяльність була прибутковою, дуже важливо вже на старті правильно вибрати систему оподаткування. З даним питанням Вам зможе допомогти бухгалтер, який буде відповідати за подачу необхідної звітності в контролюючі органи.
 7. У стандартний пакет документів входять:
 • рішення єдиного засновника або ж протокол загальних зборів засновників
 • статут ТОВ
 • завірена нотаріальна копія сторінок паспорта засновника
 • довіреність (при необхідності)
 • заява щодо державної реєстрації

Відповідний перелік документів подається держаному реєстратору або нотаріусу за місцем реєстрації компанії.

Відкриття ТОВ вимагає багато часу, сил і нервів, тому за допомогою нашої компанії Ви можете не марнувати часу на ознайомлення з сотнями документів, які необхідно знати при реєстрації ТОВ, не витрачаєте часу на підготовку документів, не стоїте в чергах у реєстраційній службі та податкових органах, а займаєтесь розвитком та побудовою бізнесу або власними справами.