Товариство з обмеженою відповідальністю - одна з найпоширеніших форм здійснення підприємницької діяльності в Україні. Популярність ТОВ, як форми ведення бізнесу полягає в тому, що його учасники не відповідають власним майном за зобов'язаннями ТОВ і не несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства. Відкрити товариство може будь-яка фізична чи юридична особа. Законодавством передбачена тільки максимальна кількість засновників (учасників) - не більше 100 осіб, а статутний капітал може складати 1 копійку. Отже, відносно простий порядок реєстрації та функціонування ТОВ, робить саме цю організаційно-правову форму найбільш прийнятною для середньостатистичного бізнесмена.
Юридична компанія ФЛАГМАН розробила коротку інструкцію, як зареєструвати ТОВ самостійно. Процес реєстрації нової ТОВ можна поділити на декілька етапів, а саме:
Крок 1. Оберіть назву своєї організації
Крок 2. Визначтеся з юридичною адресою
Крок 3. Виберіть види економічної діяльності
Крок 4. Визначте розмір статутного капіталу
Крок 5. Виберіть систему оподаткування
Крок 6. Підготуйте необхідні документи для створення та подайте їх реєстратору
- Початковий етап реєстрації ТОВ вимагає вибору найменування для компанії українською мовою. Повне найменування повинно містити вказівку на його організаційно-правову форму та найменування, наприклад: Товариство з обмеженою відповідальністю «САГАР» та скорочена назва ТОВ «САГАР». Варто врахувати, що фірмове найменування юридичної особи не повинно повторюватися. Перевірити унікальність своєї назви Ви зможете самостійно на офіційному сайті ЄДР.
- Юридична адреса - це адреса, за якою офіційно зареєстроване підприємство. Ця адреса вказується в установчих документах підприємства, вноситься до Єдиного державного реєстру юросіб та ФОП та в інші реєстри.
- Зареєструвати ТОВ на домашню адресу керівника чи учасника.
- Зареєструвати ТОВ за адресою, де знаходиться офіс компанії.
- Віртуальна адреса, яка придбана або орендована в спеціалізованій компанії.
- Перед тим, як зареєструвати ТОВ, ви повинні визначитися, яким саме бізнесом будете займатися. Коди підприємницької діяльності вибирають із спеціального класифікатора КВЕД. У законодавстві не вказано максимальну кількість видів, які можна вибрати, однак лише один з них буде основним.
- Статутний капітал повинен бути в кожній компанії. Його розмір складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених в національній валюті України (ст. 12 Закону про ТОВ). Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі може додатково визначатися у відсотках. При цьому він повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості частки учасника та статутного капіталу товариства.
- Щоб ваша діяльність була прибутковою, дуже важливо вже на старті правильно вибрати систему оподаткування. З даним питанням Вам зможе допомогти бухгалтер, який буде відповідати за подачу необхідної звітності в контролюючі органи.
- У стандартний пакет документів входять:
Отримати юридичну адресу можна трьома способами:
- рішення єдиного засновника або ж протокол загальних зборів засновників
- статут ТОВ
- завірена нотаріальна копія сторінок паспорта засновника
- довіреність (при необхідності)
- заява щодо державної реєстрації
Відповідний перелік документів подається держаному реєстратору або нотаріусу за місцем реєстрації компанії.
Відкриття ТОВ вимагає багато часу, сил і нервів, тому за допомогою нашої компанії Ви можете не марнувати часу на ознайомлення з сотнями документів, які необхідно знати при реєстрації ТОВ, не витрачаєте часу на підготовку документів, не стоїте в чергах у реєстраційній службі та податкових органах, а займаєтесь розвитком та побудовою бізнесу або власними справами.