Поняття «експрес-ліквідації» не передбачено чинним законодавством України, проте є цілком законною процедурою. Власники юридичних осіб мають право вільно розпоряджатися своїми корпоративними правами та можуть не турбуватись з приводу законності даної процедури, тому сміливо використовують даний спосіб ліквідації. 

Якщо коротко «експрес-ліквідація товариства» це передача корпоративних прав власника юридичної особи іншій особі. Корпоративні права передаються на підставі договору купівлі-продажу та нотаріального акту приймання-передачі. Внаслідок укладення даних документів всі обов’язки юридичної особи перейдуть до нового власника.

Плюси експрес-ліквідації Підприємств:

  • Швидкість. «Експрес-ліквідація» перш за все це економія часу. Вам потрібно всього один раз відвідати нотаріуса і на відміну від припинення в загальному порядку, альтернативна ліквідація займає 3-4 дні з моменту підписання документів у нотаріуса.
  • Ціна. Вартість послуги юристів такої ліквідації ТОВ значно менша на відміну від процедури ліквідації за рішенням власника.
  • Законність. Купівля корпоративних прав передбачена діючим законодавством.
  • Відповідальність. Передача боргових зобов’язань перед контрагентами іншій особі. Відповідальність перед контрагентами лежить на юридичній особі, а не особисто на власнику або керівнику. Тому всіма проблемами компанії будуть займатись новий власник та директор.
  • Без перевірок. Відсутність перевірок контролюючих органів, проведення яких передбачено при ліквідації за рішенням власника
  • Мінімальна участь. Від власників необхідно лише один раз приїхати до нотаріуса, все інше зроблять юристи.
  • Простота. Експрес ліквідація не передбачає труднощів з підготовкою документів, тому що відбувається фактична перереєстрація підприємства у зв’язку зі зміною власника, керівника, бухгалтера і т.д.
  • Можливість продати корпоративні права на підприємство з будь-якими проблемами.

Підсумуємо, юридично «експрес ліквідація» не є стандартною ліквідацію, проте вона є хорошою альтернативою ліквідації підприємств, яка передбачена законодавством. Це спосіб позбутися непотрібної юридичної особи в максимально зжаті строки та з мінімальними грошовими затратами, уникнувши проведення позапланової податкової перевірки контролюючими органами.

Звертаємо вашу увагу, юридична компанія «ФЛАГМАН» гарантує вам повний супровід процедури експрес – ліквідації підприємства, наші фахівці підготують всі необхідні документи, проведуть відповідні зміни в єдиному державному реєстрі та гарантують 100% виконання взятих на себе зобов’язань при ліквідації ТОВ.