В разі збитковості власного бізнесу, або небажанні сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), чи з інших причин, доцільним буде закриття ФОП та припинення ведення підприємницької діяльності. Слід зауважити, що відкриття чи зміна виду діяльності суб’єкту господарювання, займає значно менше часу, ніж процедура закриття ФОП.

Відбувається ліквідація ФОП з дотриманням певних послідовних етапів.

  • На першому етапі відбувається державна реєстрація припинення діяльності ФОП, що потребує подання відповідної заяви для закриття ФОП в державну установу, що уповноважена виконувати реєстраційні дії даного характеру.
  • На другому етапі в ЄДРПОУ, посадова особа вносить інформацію про зупинення діяльності, надає повідомлення про успішне проведення держреєстрації закриття ФОП за її власним бажанням.
  • На третьому етапі здійснюється закриття поточних рахунків у банках, на підставі заяви, після чого банк надає довідку про закриття рахунку.

Після цього, в тридцятиденний період, з того моменту, коли було прийняте рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи, необхідно виконати певні дії, щоб знятися з обліку в Державній податковій службі України, а саме надати податкову звітність стосовно сплати ЄСВ, і якщо Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування - декларацію про майновий стан і доходи.Сплачуються всі заборгованості, отримується документ, що підтверджує відсутність заборгованості.

ВИДИ ЛІКВІДАЦІЇ

Провести закриття ФОП на єдиному податку швидко та без бюрократичних зволікань, допоможе наша юридична компанія «Флагман». Наші кваліфіковані юристи, керуючись багаторічним практичним досвідом, підготують необхідний пакет документів, та нададуть якісне супроводження процедури закриття ФОП. В залежності від того, який тип ліквідації вибирає ФОП, вона може бути:

  • частковою;
  • повною.

При проведенні часткової ліквідації наші спеціалісти підготують та нададуть заяву до державного органу, внесуть запис до ЄДР, отримують та передають повідомлення про припинення діяльності.

В разі повної ліквідації, ми надаємо послуги з підготовки та подання заяв до державного органу та ДПС, внесення запису до ЄДР, отримання та передачі повідомлення про припинення діяльності, визначення бюджетних боргів, подачі необхідних звітів, супроводу аудиторської перевірки та отримання відповідного акту. Ціна послуг залежить від об’єму виконаних робіт, але вона доступна для клієнтів. Більш детальний перелік послуг зазначений в пакетах послуг компанії.