Як підвищити військову пенсію?

индикаторы быннера

Перелік осіб які мають право на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі – Закон), закріплено в статті 12 даного Закону.

Слід зазначити, що всі особи перелічені в цій статті мають право на пенсію незалежно від віку, за умови наявності встановленої законом тривалості вислуги від 20 до 25 років, що залежить від року звільнення зі служби та виду служби.

Пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади, премії та інші виплати з яких було сплачено єдиний соціальний внесок. Таким чином військова пенсія залежить від розміру грошового забезпечення, вислуги років та виду служби.

Однак хочу звернути Вашу увагу, що даний вид пенсійного забезпечення має свої недоліки порівняно з іншими видами пенсії.

Одними із суттєвіших недоліків даного виду пенсійного забезпечення є:

  • Неможливість військового пенсіонера в подальшому впливати на розмір своєї пенсії. А саме, багато військових пенсіонерів після виходу на пенсію влаштовуються на роботу і з їх заробітної плати сплачуються внески до Пенсійного фонду. Однак, дані внески жодним чином не вплинуть на розмір пенсії військовослужбовця. Інакше кажучи не має жодного сенсу працювати і сплачувати страхові внески до Пенсійного Фонду.

    Зовсім інша ситуація з пенсією за віком. Пенсіонери які продовжили працювати після виходу на пенсію, мають право на її збільшення після 2 років трудового стажу незалежно від перерв у роботі. Таким чином після переходу з військової на пенсію за віком, працюючий пенсіонер має право кожні 24 місяці робити перерахунок своєї пенсії і відповідно збільшувати її.

  • Розмір військової пенсії залежить від розміру грошового забезпечення (доплат, надбавок та інших виплат) яке виплачується на сьогоднішній день діючим військовослужбовцям на посаді аналогічна тій посаді з якої було звільнено військового пенсіонера.

    З огляду на те що наші державні мужі не сильно люблять своїх захисників вітчизни, особливо тих які вже на пенсії. То і виникає ситуація що розмір грошового забезпечення діючих військовослужбовців не збільшується, а їм виплачуються премії і інші виплати які не враховуються в розрахунок пенсії діючих пенсіонерів.

Постає логічне питання, як бути далі? Чи є можливість збільшити власну пенсію?

Так, звісно є, і юристи нашої компанії допоможуть Вам в цьому, а процедура як це зробити описана нижче.

Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особам яким призначена пенсія згідно даного закону надається право вибрати вид пенсії за власним бажанням. Таки чином, військові пенсіонери мають право перейти з одного виду пенсії на інший.

Найбільш розповсюдженим є перехід військових пенсіонерів з пенсії за вислугу років на пенсію за віком за умови настання пенсійного віку, а саме 60 років.

Головною причиною популярності даного варіанту як правило є значне збільшення пенсії порівняно з пенсію за вислугу років.

Давайте детальніше розглянемо за рахунок чого збільшується пенсія:

  • По-перше: це зарахування додаткового трудового стажу, оскільки більшість представників силових структур вийшли на пенсію за вислугою років в досить ранньому віці. Таким чином, більшість силовиків стає пенсіонерами у 40-45 років і ідуть працювати у цивільні професії накопичують додатковий цивільний страховий стаж, який разом з роками служби стає більш відчутним при призначенні пенсії за віком.

  • По-друге: це включення в розрахунок пенсії виплат які сплачувалися до пенсійного фонду із заробітної плати працюючого пенсіонера.

  • По-третє: і основне, це застосування показника середньої заробітної плати за три роки що передують зверненню за призначенням пенсії.

Слід зазначити, що саме за застосування цього показника ми і будемо у судовому порядку сперечатися з Пенсійним фондом. Оскільки судова практика з цього питання вже є сталою і Верховний Суд України неодноразово ставав на сторону пенсіонерів з цього питання, то відчайдушні спроби Пенсійного фонду застосувати середню заробітну плату за 2007 рік виглядають не інакше як зловживання з боку працівників даної установи.

Окрім цього не треба забувати про такий факт, що осучаснення пенсії за віком відбувається значно частіше ніж збільшення пенсія військовослужбовців за вислугу років, оскільки військова пенсія в останнє офіційно збільшувалася у 2012 році згідно то осучаснення пенсії за віком Кабінет Міністрів України проводить приблизно раз у п’ять років.

Ну і останнє, Ви завжди зможете скористатися нормами вищезазначених законів, зміст яких говорять що Ви можете в будь-який момент повернутися на пенсію за вислугу років, звісно якщо вона стане Вам більш вигідною.

А тому як кажуть військові – «На війні головне маневри» і не варто себе у них обмежувати тим більше що вони Вам заздалегідь вигідні.

Для більш детальної інформації звертайтесь:

Тел. +38 (044) 221 44 54

Тел. +38 (068) 629-12-12

Тел. +38 (093) 629-12-12

Тел. +38 (099) 629-12-12

або пишіть нам на електронну адресу: regflagman@gmail.com