Документ, призначений регулювати організаційний, правовий статус працівників компанії, підприємства, організації, визначати їхні функціональні обов’язки та завдання, права і повноваження, відповідальність, це ї є посадова інструкція. В обов’язковому порядку посадові інструкції, які забезпечують ефективну роботу працівників, повинні бути на кожному підприємстві, в організації чи установі. Завдяки юридичній силі, якою наділений такий документ (відноситься до первинних кадрових документів), він забезпечує правовий захист працівників.

Для всіх посад, що є на підприємстві (організації), які внесені в штатний розпис, обов’язково повинна бути розроблена відповідна ПІ. Якщо в штатний розпис вводиться нова посада (або декілька), додатково повинна бути розроблена й відповідна (відповідні) посадова інструкція.

Завдяки такому документу як >посадова інструкція працівників, працівники не мають права трактувати свої обов’язки та повноваження на власний розсуд, а керівники суттєво економлять час, при прийнятті на роботу нових співробітників, та уникають потреби роз’яснювати функціональні обов’язки кожному з нових працівників.

Розміщені в посадових інструкціях вимоги, враховуються під час таких заходів, як:

  • конкурс претендентів на вільні вакансії;
  • переведення на іншу посаду/роботу;
  • проведення атестування працівників.

Також на основі вимог працівники притягуються до дисциплінарної відповідальності, в разі якщо ними були порушені правила внутрішнього трудового розпорядку. На будь – якому підприємстві в обов’язковому порядку мають бути в наявності, розроблені відповідно з законодавчими нормами, посадові інструкції (обов’язково в двох примірниках).

Хто займається розробкою посадової інструкції

Одним з важливих етапів ведення бізнесу, є розробка посадових інструкцій. Їх розробкою може займатися:

  • керівник структурного підрозділу, в якому працює особа;
  • безпосередній керівник;
  • представник відділу кадрів.

Порядок розроблення посадової інструкції відображений в спеціальному нормативному акті. В них повинні бути розміщені права та повноваження працівників, повний перелік їхніх завдань та обов’язків, відповідальність. Щоб запобігти дублюванню функціональних обов’язків, всі розроблені на підприємстві інструкції, повинні бути взаємопов’язаними.

Наша юридична компанія «Флагман» надає послуги з супроводу бізнесу для фізичних та юридичних осіб. Наш кваліфікований юрисконсульт допоможе розробити посадову інструкцію, згідно з вимогами законодавства. Ми надаємо комплексні послуги високої якості за доступними цінами, що є однією з переваг нашої компанії.