Залежно від групи, на якій перебуває платник податку, залежить ставка оподаткування, що відрізняє єдиний податок від загальної системи оподаткування, де базою є прибуток особи – підприємця (фізичної чи юридичної). Перебуваючи на єдиному податку, особа – підприємець звільняється від нарахування, сплати та подання звітності по окремим податкам та зборам. Це значно зменшує кількість звітів та документації.

Відбувається реєстрація платником єдиного податку згідно груп, яких на сьогоднішній день чотири.

  • Перша – це ФОПи, які надають послуги населенню, або займаються роздрібною торгівлею на ринку. Обсяг доходів таких ФОПів не повинен перевищувати 300000 грн. в рік. Ставка оподаткування – 10% від мінімальної зарплати.
  • Друга група – це платники єдиного податку фізичні особи – підприємці, які надають побутові та інші види послуг населенню або платникам ЄП, займаються виробництвом, продажем товарів (в т.ч. ресторанна діяльність). Річний дохід не повинен бути більшим за 1,5 млн. грн.,ставка оподаткування складає 20% від мінімальної зарплати.
  • Третя група – це юридичні та фізичні особи – підприємці, які можуть здійснювати будь – яку діяльність без обмежень (крім забороненої законодавством). Ставка оподаткування – 3% (для платників ПДВ), 5% - для неплатників ПДВ, при річному обсязі доходу не вище 5 млн. грн.

Реєстрація платником ПДВ платника єдиного податку включає консультування, підготовку та надання документів, проведення реєстрації в книзі обліку доходів, отримання Витягу.