Корпоративний договір – це офіційний документ, який зобов’язує учасників Товариства з обмеженою відповідальністю реалізувати певним чином свої права та повноваження, або утриматися від таких дій. Дехто вважає, що корпоративний договір це той самий статут ТОВ, але потрібно знати, що це два різні документи, і їх не потрібно плутати.

Дії учасників ТОВ щодо управління корпоративними правами регулюються корпоративним договором, що дозволяє цьому документу виступати інструментом при вирішенні тупикових ситуацій (є альтернативою виключення учасника зі складу ТОВ). В корпоративному договорі може бути передбачено:

  • спосіб голосування у ТОВ;
  • здійснення інших дій (узгоджених), пов’язаних з управлінням ТОВ;
  • порядок погодження придбання чи відчуження частки в СК за певну вартість, або за умов виникнення обставин, зазначених в договорі.

Корпоративний договір – це механізм, що дозволяє мінімізувати ризики засновників Товариства, в разі виникнення спірних ситуацій, внутрішніх конфліктів (при здійсненні управління суб’єктом господарювання). Він захищає права кожного з засновників (учасників)

Укладатися корпоративний договір може на будь – якому етапі діяльності підприємства, сторонами договору виступають учасники/засновники ТОВ, дата укладання та строк дії договору, визначаються в самому документі. Договір такого типу має юридичну силу, справжність підписів учасників гарантується нотаріальним засвідченням.

Наша юридична компанія «Флагман» допоможе розробити корпоративний договір, з урахуванням всіх основних моментів, а також надасть супровід при засвідченні справжності підписів у нотаріуса.