Державна фіскальна служба України видає велику кількість довідок, необхідних для ведення бізнесу. Однією з основних вважається довідка про відсутність заборгованості, яка виступає в якості офіційного документу, що підтверджує відсутність заборгованості перед бюджетом зі сплати обов’язкових податків та зборів. Видається такий документ на підставі заяви встановленого зразка, від суб’єкта, який здійснює господарську діяльність, чи його довіреної особи. Видається територіальним органом ДФС України.

Якщо суб’єкт господарювання має намір прийняти участь в закупівлях, замовник може відмовити йому приймати участь в тендері, якщо учасник має заборгованість перед бюджетом по податкам та зборам (згідно ЗУ «Про здійснення державних закупівель»). Обов’язковою є довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів для отримання:

  • державної фінансової підтримки для фермерських господарств;
  • дотацій з бюджету (для сільськогосподарських підприємств);
  • бюджетної дотації підприємствам, які планують створити спеціальні робочі місця (для інвалідів).

Якщо платник податків подає запит на отримання довідки, в той час коли має заборгованість за обов’язковими платежами до бюджету, довідка не буде видана, а замовнику буде надано лист – відмову. Документ буде виданий тільки в тому випадку, коли заборгованість перед бюджетом за обов’язковими платежами буде повністю погашено.

ЯКІ ВІДОМОСТІ МІСТЯТЬСЯ В ДОВІДЦІ

Виконується перевірка наявності в платника податків, чи відсутності заборгованості, на дату, коли формується довідка про відсутність заборгованості. Під час перевірки враховується відсутній чи є в наявності:

  • борг за податками;
  • недоїмка по сплаті Єдиного соціального внеску (ЄСВ);
  • інших видів заборгованості.

Заборгованість (її наявність або відсутність), перевіряється не тільки за основним, але й за неосновним місцем обліку суб’єкта господарювання. Дійсна довідка про відсутність заборгованості на протязі десяти днів з моменту її видачі.

Допомогти швидко отримати довідку про відсутність заборгованості перед банком чи перед бюджетом, допоможуть компетентні юристи нашої юридичної компанії «Флагман». Ми надаємо якісні послуги клієнтам, виконуємо професійний супровід бізнесу. Без зайвих витрат ми допоможемо підготувати правильний запит встановленого зразка на отримання довідки, та отримати її у відповідних органах, за наявності довіреності на нашого співробітника від клієнта.