Кінцевий бенефіціарний власник – це фізична особа, яка прямо або опосередковано впливає на управління юридичною особою та володіє часткою у розмірі від 25 відсотків статутного капіталу юридичної особи. Визначення кінцевого бенефіціарного власника передбачене Законом України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (надалі Закон України № 361-IX).

Остання редакція Закону № 361-IX зобов’язує всі юридичні особи, які зареєстровані до набрання чинності цього Закону, подати державним реєстраторам інформацію про їх кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичної особи протягом трьох місяців з дня затвердження форми та змісту такої структури власності.

В майбутньому інформацію про бенефіціара необхідно подавати протягом 30 робочих днів з дня виникнення будь-яких змін даних про юридичну особу. Крім того, починаючи з наступного року після своєї державної реєстрації юридичні особи повинні щорічно підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника. Це потрібно буду робити протягом чотирнадцяти календарних днів з моменту державної реєстрації.

Для подачі реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структури власності юридичної особи від Вас необхідно :

  • Найменування та ідентифікаційний код юридичної особи;
  • Паспортні дані та ідентифікаційний код учасника(ів);
  • Присутність учасників та директора у нотаріуса при підписанні документів;

Зазначаємо, що згідно з кодексом України «Про адміністративні правопорушення» неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи тягнуть за собою накладення штрафу від однієї (17 тис. грн.) до трьох тисяч (51 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.