Якщо подружжя, яке розлучилося, має неповнолітню дитину або дітей, виникає питання: - З ким з батьків повинна жити дитина/діти після розірвання шлюбних відносин. Сімейний кодекс України забезпечує таким правом обох батьків. Необхідним процесом після розлучення, є визначення місця проживання дитини. Це суттєво впливає при стягненні аліментів, а також на:

  • встановлення графіку зустрічей дитини з одним з інших батьків;
  • можливість виїзду за кордон;
  • вирішення інших питань, пов’язаних в вихованням спільної дитини/дітей.

Необхідно знати і про те, що дитина також володіє правом обрати з ким з батьків, вона хоче й надалі проживати. При досягненні дитиною десятирічного віку, місце де буде проживати дитина, визначається, з обов’язковим урахуванням її думки, та при спільній згоді батьків. Але якщо дитині на момент процесу виповнилося 14 років, вона може самостійно прийняти рішення, з ким вона залишиться проживати.

Процес, що передбачає визначення місця проживання дуже складний, та передбачає наявність певних знань в області сімейного права. Допоможуть з вирішенням даного питання кваліфіковані юристи нашої юридичної компанії «Флагман», які володіють не тільки знаннями, а й практичними навичками. Ми допоможемо пришвидшити процес, заповнимо та надамо у відповідні органи заяви та інші необхідні документи, що дозволить без зайвих зволікань та безкінечних черг до службовців, визначити з ким буде жити неповнолітня дитина.

ЯК ВИЗНАЧАЄТЬСЯ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ

На сьогоднішній день існує декілька способів визначення місця, де буде проживати малолітня дитина

  • За взаємною згодою.
  • В судовому порядку.

Зазвичай, про те, з ким після розірвання шлюбу буде проживати дитина, батьки домовляються між собою усно (домовленість може бути скріплена нотаріально затвердженим договором).

Але існують випадки, коли батьки не можуть порозумітися між собою, і виникає необхідність вирішення питання в судовому порядку. В такому разі до судових органів надається позовна заява про визначення місця проживання дитини, з усіма необхідними документами. Крім цього, в судовій справі буде брати участь третя особа – представник органів опіки та піклування того району, де на момент суду проживає фактично, або зареєстрована неповнолітня особа. В обов’язковому порядку висновок органів опіки повинен бути долучений до справи.

Наша компанія допоможе виконати всі необхідні дії, та подати правильний позов про визначення місця проживання дитини з батьком або матір’ю, враховуючи інтереси не тільки батьків, а й дитини. Однією з переваг нашої компанії є те, що надаємо послуги високої якості за найкращими цінами.