ВСТАНОВЛЕННЯ УЧАСТІ БАТЬКІВ У СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ ТА ЇЇ ВИХОВАННІ

Після розлучення подружжя, дуже часто виникає питання виховання дитини. Нашим законодавством визначено, що на батьків покладається однакова відповідальність за навчання, виховання та розвиток дитини. Але, часто трапляються випадки, коли одному з батьків потрібно добиватись своєї участі в житті своєї дитини.

Є три варіанти усунення перешкод у спілкуванні з дитиною:

  • договірний;
  • за допомогою органів опіки та піклування;
  • судовий.

Договірний порядок передбачає заключення та нотаріальне засвідчення договору між батьками, в якому буде прописаний графік зустрічей батька чи мами з дитиною. В такому договорі точно вказуються дні, години, коли один з батьків може відвідувати, зустрічатись з дитиною, забирати її на відпочинок тощо. Даний договір є швидким вирішенням питання та є обов’язковим до виконання.

У разі, якщо колишнє подружжя не може дійти згоди щодо участі кожного з них у вихованні дитини, вони можуть звернутись до органів опіки та піклування. Після дослідження всіх обставин, призначається засідання, на якому затверджується графік зустрічей, спілкування та виховання дитини того з батьків, який проживає окремо. Однак, даний спосіб не є надто ефективним. Тому, радимо не витрачати часу та вирішувати дане питання в судовому порядку.