Якщо подружжя, яке не проживає разом, має неповнолітню дитину/дітей, один з батьків, згідно з законодавством,забовязаний сплачувати аліменти на дитину в обов’язковому порядку, до моменту, досягнення нею повноліття. Сплачувати аліменти можна декількома способами:

  • За згодою (добровільно).
  • Примусово за рішенням суду.

При добровільній сплаті аліментів, одним з батьків (який є платником), надається заява за місцем працевлаштування, отримання інших виплат (пенсії, допомоги), про відрахування встановленої частки аліментів (з зарплати, пенсії чи інших доходів). Також між батьками може бути укладений договір, завірений нотаріально, з обов’язковим зазначенням в ньому частки та строків виплати аліментів.

Якщо батьки не дійшли згоди та не змогли домовитися між собою, стягнення аліментів буде відбуватися у примусовому порядку (за рішенням суду). В такому випадку, до судових органів подається заява про стягнення аліментів (позовна заява або заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів), відповідно до чинного законодавства України. У разі невиконання зобов’язань по виплаті аліментів одним з подружжя, друга особа має право звернутися із заявою про відкриття виконавчого провадження до відповідних органів - Державної виконавчої служби, на підставі якої буде розпочато провадження про примусове стягнення аліментів.

Виконати процедуру стягнення аліментів з написанням заяв, збором та подачею пакету документів, з дотриманням всіх вимог, допоможе наша юридична компанія «Флагман», яка спеціалізується на наданні якісних юридичних послуг фізичним особам.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Votes)