ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР

Останнім часом в Україні все більш популярним стає інститут шлюбного договору, і хоча в нашій країні даний процес лише набирає популярності, у країнах західної Європи та Сполучених Штатах Америки даний інститут вже давно зарекомендував себе як надійний та ефективний засіб захисту та врегулювання шлюбних відносин.

Можна довго сперечатися про моральні аспекти щодо укладення шлюбного договору, але фактом залишається те, що вразі укладення даного договору Ви можете чітко визначити питання: правового режиму майна подружжя, користування житлом, а також права на утримання будь-кого з подружжя та інше.

Однак, помилковою є думка про те, що у шлюбному договорі можливо прописати всі аспекти сімейного життя, слід зауважити, що шлюбним договором не можуть бути врегульовані питання особистих відносин подружжя, а також особистих відносин між подружжям та дітьми. Таким чином, подружжя не зможе передбачити обов’язки особистого характеру один до одного та особисті немайнові відносини між ними та дітьми.


    Також шлюбний договір не може:

  • зменшувати обсягу прав дитини, які встановлені Сімейного кодексу України;
  • ставити одного з подружжя в надзвичайно невигідне матеріальне становище;
  • включати положення про передачу у власність одному з подружжя нерухомого майна та іншого майна, право на яке піддягає державній реєстрації.

Разом з тим, як зазначалось вище, шлюбний договір надає можливість чітко врегулювати такі важливі питання як розподіл майна подружжя та встановлення правового режиму майна. Інакше кажучи, у шлюбному договорі ви можете зазначити, що все набуте майно під час шлюбу або до шлюбу є спільною сумісною власністю, або навпаки визначити частку кожного з подружжя і вважати таке майно спільною частковою власністю.

Також чоловік у шлюбному договорі може зобов’язати дружину вести облік витрат та інформувати його про ці витрати, а дружина може зобов’язати чоловіка забезпечити проживання родини в окремій квартирі від спільних родичів.

Проте, в переважній більшості даний договір застосовується для розірвання шлюбу, а саме для визначення порядку поділу майна після розлучення, що надає можливість значно прискорити процедуру розлучення та уникнути судових витрат.

Досить важливим є той факт, що укласти шлюбний договір Ви можете як до одруження так і після, однак обов’язково зверніть увагу на те, що відповідно до статті 94 Сімейного кодексу України шлюбний договір укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується. І пам’ятайте, що для того, щоб захистити свої права недостатньо просто укласти шлюбний договір, а необхідно укласти його вигідно для Вас, а зробити це ви можете лише за допомогою досвідченого юриста.

Для більш детальної інформації звертайтесь:

Тел. +38 (044) 221 44 54

Тел. +38 (068) 629-12-12

Тел. +38 (093) 629-12-12

Тел. +38 (099) 629-12-12

або пишіть нам на електронну адресу: regflagman@gmail.com