ПОДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ

Розлучення це вкрай неприємний та важкий етап для кожної людини, однак дуже часто буває так, що розлучення супроводжується ще і поділом спільного майна подружжя, що значно ускладнює процедуру розлучення як психологічно так і юридично. Спеціалісти нашої компанії нададуть Вам консультацію з усіх питань, що стосуються поділу майна, а також допоможуть розірвати шлюб з максимальною вигодою для Вас.

Пакет “Старт”

1500 грн.

 • Аналіз ситуації
 • Розробка правової позиції для досягнення позитивного результату
 • Підготовка позовної заяви та необхідних документів для суду

Пакет “Оптимальний”

2500 грн.

 • Аналіз ситуації
 • Розробка правової позиції для досягнення позитивного результату
 • Збір необхідних доказів
 • Підготовка позовної заяви та необхідних документів для суду
 • Подача позовної заяви до суду
 • Інформування клієнта про дату судового розгляду

Пакет “Преміум”

договірна

 • Аналіз ситуації
 • Розробка правової позиції для досягнення позитивного результату
 • Збір необхідних доказів
 • Підготовка позовної заяви та необхідних документів для суду
 • Подача позовної заяви до суду
 • Представництво інтересів клієнта в суді
 • Інформування про хід судового розгляду
 • Отримання судового рішення

На сьогодні є декілька варіантів поділу спільного майна подружжя:

Першим з них передбачено, що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя. Договір про поділ нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Основною перевагою даного способу є його швидкість, однак слід звернути Вашу увагу, що при укладанні договору про поділ майна подружжя Вам необхідно буде сплатити нотаріальні послуги і податки в сумі передбаченій законодавством, що все разом може обійтися значно дорожче ніж послуги юриста і все це за умови того, що Ви з іншою стороною досягли згоди з усіх питань, що стосуються поділу Вашого майна.

Другий варіант це поділ спільного майна подружжя в судовому порядку, на сьогодні даний спосіб займає більше часу ніж укладення договору про поділ майна подружжя, однак на практиці він зустрічається значно частіше оскільки дуже рідко буває так, що колишньому подружжю вдається домовитися з усіх спірних питань щодо майна при розлученні, а тому надалі піде мова саме про цей спосіб.

Дуже важливо пам’ятати, що позовна давність по даній категорії справ складає три роки і як правило починається рахуватись з моменту розірвання шлюбу. І так, якщо у Вас не залишилось іншого вибору окрім як звернутися до суду за захистом Ваших прав і інтересів то перше, що Вам необхідно зробити це визначитися із майном яке підлягає поділу. Слід зазначити, що чинним законодавством України передбачено, що при поділі майна подружжя, яке належить їм на праві спільної сумісної власності вважається, що частки майна чоловіка та дружини є рівними якщо інше не визначене шлюбним договором або домовленістю між ними, а об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно зокрема це:

 • заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя;
 • гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за договором, укладеним в інтересах сім’ї;
 • речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя;
 • статутний капітал та майно приватного підприємства (ТОВ, ПАТ і т.д.).

Однак Вам необхідно звернути увагу і на той факт, що борги подружжя і правовідносини за зобов’язаннями що виникли в інтересах сім’ї теж будуть поділені між подружжям.

Не підлягає поділу тільки те майно, що є особистою приватною власністю дружини або чоловіка, зокрема це може бути: майно набуте дружиною чи чоловіком до шлюбу, майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування, майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали чоловіку чи дружині особисто, а також премії та нагороди, одержані за особисті заслуги і т.д.

І так після того як Ви визначились з майном яке будете ділити настав час визначити територіальну підсудність справи, проще кажучи визначити суд в який будете звертатися за захистом своїх прав. За загальним правилом по даній категорії справ позов подається до суду за місцем розташування майна, або основної його частини. Одразу після відкриття провадження по Вашій справі є дуже важливим не дати Відповідачу позбавитись від оспорюваного майна, а тому необхідно максимально швидко накласти арешт на дане майно, слід зауважити, що сам судовий процес щодо поділу майна подружжя є дуже складним та кропітким і як показує практика у ньому не буває дрібниць, а тому він може тривати від декількох місяців до року.

Звісно така складна справа потребує дуже багато знань, професійних навичок і часу, а тому про самостійне представництво власних інтересів у судовому процесі при поділі майна подружжя годі і думати, а тому чим раніше Ви звернетесь за професійною юридичною допомогою тім більша ймовірність того, що Ваші права будуть захищенні, а майно збережене.

Для більш детальної інформації звертайтесь:

Тел. +38 (044) 221 44 54

Тел. +38 (068) 629-12-12

Тел. +38 (093) 629-12-12

Тел. +38 (099) 629-12-12

або пишіть нам на електронну адресу: regflagman@gmail.com