Із сучасним розвитком бізнесу та численним зростанням мегаполісів ми маємо чудову платформу для реалізації різноманітних проектів, а саме тих що стосуються будівництва. На сьогоднішній день держава надає великі можливості для розвитку даного бізнесу та втілення найрізноманітніших проектів, шляхом оголошення численного розмаїття тендерів. Саме тому дана галузь набуває все більшої  популярності. Але у цій сфері бізнесу є певні нюанси, а саме – отримання спеціального дозволу на будівельні роботи (ліцензії). Ось тут часто й виникають певні проблеми та постає ряд питання, які потребують знання чималої кількості нормативно-правових актів, котрі, до речі, досить часто змінюються.

Приміром влітку 2017 року набула чинності постанова КМУ, якою  були внесені зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва. Вона скасувала категорії складності об’єктів  та визначила класи наслідків (відповідальності) будівель та споруд. Відповідно до ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає будівництво об’єктів, що належать до класу із середніми (СС2) та значними наслідками (СС3). Отже, як бачимо, без ліцензії не обійтись, тому варто визначити:

Хто видає ліцензію на будівництво?

Єдиним органом, що здійснює ліцензування будівельної діяльності є Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ).

На який вид робіт вона є обов’язковою?

На всі роботи, які віднесені до класу з середніми та значними наслідками. Сюди віднесено такі види робіт як: створення будівель (реконструкція, реставрація, капітальний ремонт).

Який строк дії будівельної ліцензії?

З урахуванням останніх змін у законодавстві, ліцензія видається безстроково.

Який порядок отримання будівельної ліцензії?

Тут необхідно виділити кілька етапів:

  • Підготовка усіх необхідних документів та їх подача;
  • Розгляд і перевірка даних документів та прийняття рішення про видачу ліцензії (27 робочих днів);
  • Внесення плати за ліцензію та її видача (протягом 3 робочих днів з моменту отримання оплати).

Отже, для ведення будівельної діяльності, незалежно від того чи вона є основним видом діяльності чи ні, обов’язковим є отримання ліцензії на проведення будівельних робіт. Адже ведення даної діяльності без відповідного дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність. Оскільки процедура отримання ліцензії на проведення будівельних робіт є досить складною та клопіткою, то простішим варіантом є звернення до кваліфікованих працівників «ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ «ФЛАГМАН». Адже ми маємо багаторічний та успішний досвід роботи на ринку юридичних послуг, висококваліфікованих працівників та значну кількість вдячних клієнтів. Юристи нашої компанії допоможуть Вам отримати будівельну ліцензію, без зайвих проблем для Вас. Вам не потрібно буде самостійно готувати пакет документів, заповнювати величезні заяви, особисто подавати їх у відповідні органи. Ми зможемо забезпечити Вам спокій, зберегти Ваші нерви та дорогоцінний час. Відповідальність і компетентність наших юристів – гарантія швидкого та успішного отримання ліцензії.