Юридична Компанія «Флагман» надає якісні юридичні послуги в сфері пенсійного забезпечення громадян та має багаторічний досвід допомоги військовослужбовцям у захисті їх прав у суді. Спеціалісти нашої компанії нададуть Вам безкоштовну консультацію з усіх питань, що стосуються перерахунку пенсії, а також допоможуть збільшити Вашу пенсію у найкоротший термін за мінімальної Вашої участі.

І ТАК, ДАВАЙТЕ РОЗГЛЯНЕМО, ЩО ВХОДИТЬ В НАШІ ПОСЛУГИ:

  • Консультація;
  • Аналіз документів;
  • Розрахунок максимального розміру пенсії;
  • Формування повного пакету документів для підвищення пенсії;
  • Представництво Ваших інтересів в суді;

У зв’язку з останніми подіями на сході Нашої країни, все більш актуальними стають питання пов’язані з правами військових на пенсію. Пенсійне забезпечення військовослужбовців регулюється Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон №2262-XII). Даний закон передбачає право військовослужбовця на пенсію за вислугу років, розмір якої залежить від суми грошового забезпечення, яке виплачується на сьогоднішній день військовослужбовцям, працівникам органів внутрішніх справ. Пенсія за вислугу років призначається військовослужбовцям за наявності вислуги від 20 до 25 років залежно від року звільнення та виду служби (ст.12 Закону).

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що даним законом чітко встановлена, пряма залежність розміру пенсії військових від розміру фінансування військових які знаходяться на аналогічних з ними посадах,- це передбачено ч.3 ст. 63 Закону №2262- XII. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців(ч. 2 ст. 51 Закону№2262-XII). У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій розміри пенсій є нижчими, то зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Таким чином, Законодавець нібито захищає інтереси військових пенсіонерів, однак як завжди в нашій країні все не так просто як хотілось би. 23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону №2262- XII» ця постанова викликала не аби який ажіотаж серед військових пенсіонерів і вони масово почали брати в військових комісаріатах відповідні довідки і звертатися з цими довідками до Пенсійного Фонду України з вимогою про перерахунок пенсії, Пенсійний Фонд звісно їм відмовляв, що спричинило величезну кількість позовів до ПФУ. Надалі події почали розвиватися куди цікавіше , оскільки суди першої, а за ними і апеляційної інстанції почали задовольняти позовні вимоги пенсіонерів, а ось вже суди касаційної інстанції не були настільки прихильні до військовослужбовців, і почали скасовувати попередньо прийняті рішення і відмовляти в задоволенні позовних вимог на підставі того, що Кабінет Міністрів України даною постановою, не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII. Отже, на думку судів Вищого Адміністративного Суду України, довідка обласного військового комісаріату не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховує граничний розмір надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця. Ось так наш Законодавець та Судова система захищає права військових пенсіонерів.

Юридична Компанія «Флагман» надає якісні юридичні послуги в сфері пенсійного забезпечення громадян та має багаторічний досвід допомоги військовослужбовцям у захисті їх прав у суді. Спеціалісти нашої компанії нададуть Вам безкоштовну консультацію з усіх питань, що стосуються перерахунку пенсії, а також допоможуть збільшити Вашу пенсію у найкоротший термін за мінімальної Вашої участі.

Наші судові рішення: