В разі повної чи часткової втрати працездатності, та неможливості надалі працювати, особі повинна нараховуватися пенсія по інвалідності. На сьогоднішній день законодавством встановлено декілька груп інвалідності, при призначенні яких нараховуються пенсійні виплати встановленого розміру.

  • I група. До першої групи відносяться особи, що втратили працездатність повністю, не можуть самі себе обслуговувати, потребують допомоги інших осіб. Для них пенсія призначається довічно (в розмірі 100% від пенсії за віком).
  • II група. Мають серйозні захворювання, що потребують постійного лікування. Розмір пенсії таких осіб складає 90% пенсії за віком.
  • III группа. Третя група інвалідності призначається громадянам, які мають складні діагнози, самостійно себе обслуговують, та можуть працювати. Для такої категорії інвалідів пенсійні виплати становлять 50% від пенсії за віком.

Відповідним Законом України встановлені умови та порядок нарахування пенсії по інвалідності. Наявність в особи, яка звернулася за нарахуванням пенсії, страхового стажу, є обов’язковою умовою даного Закону для призначення пенсійних виплат.

Процедура призначення пенсії з інвалідності та її оформлення, тривалість виплат, залежать від групи інвалідності (ступеню втрати працездатності) та причин, з яких вона наступила (профзахворювання, трудове каліцтво, загальні захворювання, інвалідність з дитинства).

Причину інвалідності, групу, час її настання та термін, на який вона призначається, визначає МСЕК (орган медико – соціальної експертизи), згідно з законодавством України, після проведення детального обстеження особи, та вивчення наданої документації.

УМОВИ ЗВЕРНЕННЯ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЇ З ІНВАЛІДНОСТІ

Розрахунок пенсії з інвалідності проводиться в залежності від таких факторів:

  • ступеню складності, типу захворювання;
  • джерела його появи;
  • рівня працездатності на момент звернення.

На основі отриманої інформації, представники МСЕК приймають рішення щодо дії статусу – інвалідність може бути призначена тимчасово чи довічно.

Кваліфіковані юристи нашої юридичної компанії «Флагман» мають багаторічний досвід допомоги в оформленні пенсій різних видів, в тому числі й з інвалідності, завдяки чому нададуть послуги в сфері пенсійного забезпечення високої якості. Ми надамо консультаційні послуги, з приводу того, які документи потрібні для оформлення пенсії по інвалідності, а також допоможемо проаналізувати їх, проведено попередній розрахунок пенсії. Крім цього ми отримуємо довідку про зарплату за необхідний період часу (до 01.07.2000 р), складемо заяву та зберемо повний пакет документів, оформимо пенсію в ПФ, отримаємо пенсійне посвідчення. При необхідності, допоможемо виконати перерахунок пенсії та надамо інші необхідні послуги.